Procesje Różańcowe za Polskę

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jedności o błogosławieństwo dla Polski w bardzo ważnym dla Polski momencie. To w październiku Polacy zadecydują o dalszych losach naszej Ojczyzny, dlatego właśnie teraz prosimy Pana naszego Jezusa Chrystusa Króla przez Niepokalane Serce Maryi, o Dary Ducha Świętego, o życie w Prawdzie, o wybory Polaków zgodne z Wolą Bożą. W dniach 7 i 8 października A.D. 2023 będziemy obchodzili święta i rocznice związane z Matką Bożą Królową Nieba i Ziemi.

7 października to przede wszystkim święto Matki Bożej Różańcowej, które w tym roku przypada w pierwszą sobotę miesiąca – a więc wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wspominając wielkie chrześcijańskie zwycięstwa w bitwie morskiej pod Lepanto A.D. 1571 nad flotą turecką.
Głównodowodzący armadą okrętów chrześcijańskich był młody, hiszpański admirał Juan de Austria. Na ulicach Rzymu oraz wielu miast Italii, Wenecji, Hiszpanii i innych krajów europejskich oddawano się pod opiekę Matce Bożej wznosząc do Nieba modlitwę podczas procesji eucharystycznych i różańcowych. Papież św. Pius V dzień 7 października uczynił świętem Matki Bożej Zwycięskiej. Wenecjanie, których flota stanowiła jeden z filarów armady chrześcijańskiej, w Pałacu Dożów umieścili fundamentalne słowa: „Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Różańcowa Maryja dała nam zwycięstwo” („Non virtus, non arma, non duces, sed Maria Rosarii victores nos fecit”.

7 października przypada również 105 rocznica ogłoszenia Deklaracja niepodległości Królestwa Polskiego przez Radę Regencyjną. Polacy odzyskali wolność i niezawisłość po 123 latach niewoli, ucisku, grabieży i śmierci z rąk Austrii, Rosji i Prus.

7 październik obchodzimy 50-tą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

7 październik to także ostatni dzień Nowenny Pompejańskiej w intencji – „aby Polska posłuszna była Woli Bożej”. Nowenna została podjęta po raz drugi i tak jak w 2022 r. rozpoczęliśmy nasze różańcowe błaganie i dziękczynienie 15 sierpnia w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w dzień Cudu nad Wisłą, zwycięstwa wyproszonego przez zjednoczony Naród Polski w postach, ofiarach, procesjach Eucharystycznych i różańcowych, jakie w roku 1920 przechodziły ulicami wielu polskich miast, a szczególnie w Warszawie. Kończymy nowennę 7 października w święto Matki Bożej Zwycięskiej – Matki Bożej Różańcowej.

W załączeniu plakat z polem do edycji. Zawiera pole do edycji, w którym można wpisać informacje o procesji różańcowej w swojej miejscowości lub parafii.
Procesje będę organizowane w zależności od lokalnych uwarunkować w dniu 7 października (sobota) lub 8 października (niedziela) A.D. 2023.

Pobierz plakat

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności