Nowenna Pompejańska za Polskę

Drodzy Rodacy,

Mając w pamięci burzliwe dzieje Rzeczypospolitej Polskiej oraz miliony Polaków, którzy ponieśli śmierć w walce o Niepodległość naszej Ojczyzny, chcemy oddać im hołd, jednocześnie zawierzając Naszej Królowej – Zawsze Zwycięskiej Najświętszej Maryi Pannie , a poprzez jej ręce, Naszemu Królowi Jezusowi Chrystusowi – przyszłe losy naszej Ojczyzny.

Wierzymy, że najskuteczniejszą bronią jakiej możemy użyć w obronie przyszłości naszej Ojczyzny jest dany nam przez samą Maryję – Królową Polski – Różaniec Święty oraz Pokuta – do czego nasza Matka zachęcała nas w Fatimie, Gietrzwałdzie i innych miejscach swoich objawień.

Wzywamy wszystkich Polaków do odmówienia 54 dniowej Nowenny Pompejańskiej w intencji:

Aby Polska posłuszna była Woli Bożej, tak by mogły wypełnić się słowa jakie nasz Król Jezus Chrystus skierował do Św. Siostry Faustyny Kowalskiej: „(…) Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.”

Tegoroczną Nowennę rozpoczynamy 15 sierpnia 2023 r. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to również 103 rocznica Bitwy Warszawskiej, a kończymy w dniu 07 październik 2023 r. w Święto Matki Bożej Różańcowej, odmówieniem ostatniego Różańca, w rocznicę Bitwy pod Lepanto, kiedy to interwencja Matki Bożej uratowała Europę przed podbojem świata chrześcijańskiego przez islam.

Bitwa Warszawska zyskała miano Cudu nad Wisłą związanego z dwukrotnym zjawieniem się Najświętszej Maryi Panny. Ta Boska interwencja wyproszona modlitwami Polaków, a szczególnie mieszkańców Warszawy, uratowała przed zagładą nie tylko Naród Polski, lecz zagrodziła komunistom drogę do zniszczenia całej chrześcijańskiej Europy.

Okażmy się godnymi spadkobiercami naszych przodków i z Miłości do naszej Królowej i stańmy do walki o Polskę.

„Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to Królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.”

Objawienie przekazane Juliuszowi Mancinellemu SJ. 14 sierpnia 1608 r. w Neapolu

 

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła.

Przed rozpoczęciem Różańca, wymieniamy najpierw intencję:

Aby Polska posłuszna byłą Woli Bożej,

a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną Nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu Różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez Święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną Nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności