PROCESJA RÓŻAŃCOWA ZA ŻYCIEM

W niedzielę 10 grudnia A.D. 2023 ulicami Warszawy i wielu innych miast przejdą Pokutne Procesje Różańcowe.

Tego dnia w Kościele katolickim obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, szczególnie powracając do chwili, gdy Maryja przyjęła na siebie najbardziej wyjątkowe powołanie – bycie Matką Syna Bożego.
8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Patronki życia poczętego, przypada w dniu 12 grudnia.

Zwracamy się więc do Maryi w szczególnym czasie, gdy jako naród spoglądamy w bardzo niepewną przyszłość. Polityczne zmiany przynoszą bowiem ze sobą niebezpieczeństwo właśnie dla życia w jego początkowej fazie, kiedy każde dziecko wymaga wyjątkowej, pełnej miłości opieki ze strony swojej matki.
Życie tych najbardziej niewinnych istot jest zagrożone – z jednej strony możliwością liberalizacji prawa aborcyjnego, a z drugiej wprowadzenia finansowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego, w czasie której dochodzi do bezprecedensowego łamania godności i podmiotowości człowieka. Wkrótce rzeczywistością Polaków może stać się masowe zabijanie dzieci poczętych, ale także ich eugeniczna selekcja i przedmiotowe traktowanie ludzi na wczesnym etapie rozwoju, co ma miejsce w czasie procedury in vitro.
W obliczu tych zagrożeń chcemy wspólnie modlić się w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu w czasie Procesji Różańcowych za Życiem.

Wychodząc na ulice polskich miast, pragniemy stać się wezwaniem do przebudzenia dla całego narodu.

Wobec nadchodzących zmian politycznych, ale także toczących się już od dziesięcioleci przemian społecznych, które odwracają Polaków od prawdy o pierwszym i najgłębszym powołaniu każdego z nas: powołaniu do macierzyństwa i ojcostwa, do ochrony i miłości wobec każdego życia, będziemy dokonywać zadośćuczynienia za grzechy własne, a także ekspiacji za grzeszników najbardziej zagrożonych karą wiecznego potępienia.

Do takiej postawy wzywał nas Święty Jan Paweł II:

Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji.
(Rzym 26.02.1979 r.)

Przyjmując wypowiedziane w Fatimie wezwanie: „Pokuty! Pokuty! Pokuty!”, chcemy wspólnie zwrócić się przez serce Maryi do nieskończonego Bożego Miłosierdzia. W Pokutnej Procesji Różańcowej będziemy podążali ulicami naszych miast, pamiętając o słowach s.b. Stanisławy Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz: „Nie, nigdy nie wolno zabijać dzieci”.

Czas Adwentu, radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, niech będzie też czasem modlitwy Różańcem Świętem dla wybłagania niezbędnych łask dla małżeństw, rodzin, rządzących naszą Ojczyzną i całego Narodu Polskiego.

Organizatorami procesji są wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, a wśród nich osoby przewodzące wielu inicjatywom, stowarzyszeniom i organizacjom działającym w ramach Kościoła oraz w łączności z Kościołem Katolickim.

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności