Orszak Jezusa Chrystusa Króla – 2023

Wywiad z Księdzem Biskupem Stanisławem Jamrozkiem – delegatem
Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych.

https://gloria.tv/user/XZexpsWx49u83RRV31BqNwpeL/videos

Króluj nam Chryste!

Pójdziemy w Orszaku Chrystusa Króla w najbliższą niedzielę 26 listopada A.D. 2023 w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Polska jest Królestwem Chrystusa. Przejdziemy ulicami dwóch, królewskich miast – Krakowa i Warszawy.
W Warszawie Orszak Chrystusa Króla przejdzie historycznymi ulicami, tymi samymi po których kroczyli w procesjach polscy królowie za swoim jedynym, prawowitym Władcą – Chrystusem Królem. Mszę Świętą w archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela będzie celebrował ks. bp. Michała Janocha. Po Mszy Świętej, przejdziemy ulicami Starego i Nowego Miasta. Zatrzymamy się na Placu Zamkowym, a następnie Krakowskim Przedmieściem udamy się do bazyliki Świętego Krzyża. O godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Eucharystycznym Obliczem naszego Króla. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godziny 15.55, a następnie po błogosławieństwie zostanie odprawiona Msza Święta. Podczas trwania Orszaku i podczas Mszy Świętych będą towarzyszyli nam Święci i Błogosławieni w liczbie ponad 100 relikwii.

W królewskim mieście Warszawie, którego Patronką jest Matka Boża Łaskawa – Strażniczka Polski, uznajemy Jezusa za naszego Króla i Pana. Intronizujemy Chrystusa w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych parafiach, w naszych wspólnotach, w naszych miastach i wioskach, w każdym miejscu naszego życia i przebywania.

Chcemy wprowadzać Boże Prawo do prawa stanowionego w Polsce. Dlatego chronimy każde ludzkie życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Chronimy wolność każdego człowieka, a także jego własność.

Stajemy się godnymi obietnic Chrystusowych.

„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli pozostanie wierna Woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie Iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.”
(cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny)

Viva Cristo Rey!

List/Zaproszenie – Zarządu i Rady Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla – pdf

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – pdf

Nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – pdf

 

Pobierz Plakat – Warszawa

Pobierz Plakat – Kraków

 

 

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności