Procesja Różańcowa za Polską 12 maja 2024

Warszawa, dnia 23 kwietnia 2024 r.

“Ja jestem z wami,
przez wszystkie dni,
aż do skończenia świata”.
„Wytrwajcie w Miłości Mojej”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W imieniu wielu katolickich wspólnot tworzących „Inicjatywę Zjednoczeni 2022” pragniemy w roku 2024 kontynuować organizowanie pokutno – błagalnych procesji różańcowych za Kościół Święty i za Polskę.

Pierwszą procesję różańcową w tym roku proponujemy zorganizować w niedzielę 12 maja.

W miesiącu maju, poświęconemu w szczególny sposób Matce Najświętszej, jako naszej Królowej, w miesiącu, w którym obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pragniemy, by procesje różańcowe były organizowane w intencji wszystkich Pasterzy polskiego Kościoła oraz Kapłanów.

Wszyscy jesteśmy świadomi, że żyjemy w bardzo trudnej rzeczywistości. Zagraża nam wojna z zewnątrz, jak również przeżywamy wojnę wewnątrz naszej Ojczyzny, walkę z katolicyzmem, wiarą oraz wartościami chrześcijańskimi. Wrogowie Kościoła chcą narzucać Kapłanom i Biskupom, jak ma wyglądać Kościół oraz jego nauczanie.

Dlatego wychodząc z różańcami na ulice naszych miast prosić będziemy Pana Jezusa Arcykapłana przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła o wszystkie potrzebne łaski dla Biskupów i Kapłanów na obecne i nadchodzące czasy, nade wszystko o jedność Kościoła, o światłych Przewodników Duchowych, o świętość życia dla osób Duchownych. Tylko wtedy będziemy jako Kościół i Ojczyzna silnym Przedmurzem Chcrześcijaństwa, o które rozbiją się wszystkie ataki nieprzyjaciół.

Podczas procesji różańcowej proponujemy, by był odmówiony cały Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Chrystusa Kapłana i Ofiary, Litania i modlitwa do Św. Andrzeja Boboli, zaśpiewane pieśni: „Weź w swą opiekę nasz Kościół Święty”, „Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico …” oraz „Serdeczna Matko” (Litanię, pieśni, plakat do pobrania: na stronie www.zjednoczeni22.pl).

W sytuacji, gdy w parafii 12 maja będzie terminem nierealnym (np. Pierwsza Komunia Święta), serdeczna prośba o zorganizowanie procesji w innym dogodnym terminie lub o wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele, kaplicy, bądź zorganizowanie modlitwy pod Krzyżem, Świętą figurą, by w jedności i łączności duchowej była modlitwa w wyżej wymienionych intencjach (cały Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Chrystusa Kapłana i Ofiary).

Zapraszamy wszystkie osoby chore, starsze, którzy z różnych przyczyn nie mogą opuszczać swojego mieszkania – do łączenia się z nami na wspólnej modlitwie przez odmówienie w domu Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia, do ofiarowania z modlitwą swojego cierpienia.

Mistyczna wizja świętego Jana Bosko z dnia 26 maja 1862 r., która przypomina nam, iż Kościół będzie przeżywał bardzo trudne chwile, atakowany i osłabiany przez licznych adwersarzy, ale zwycięży dzięki nadprzyrodzonej mocy Najświętszego Sakramentu i orędownictwu Najświętszej Maryi Panny. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Polaków o włączenie się do naszej inicjatywy, by wspólnie umacniać Mistyczne Ciało Chrystusa, jakim jest Kościół Święty.

Serdeczna prośba o zgłaszanie (chociażby w najmniejszych grupach) procesji różańcowej, modlitwy, Adoracji Najświętszego Sakramentu – do Marii Bienkiewicz: tel. 791 577 901; mail: fundacjanazaret@o2.pl.

Pobierz materiał:

LITANIA DO CHRYSTUSA KAPŁANA I OFIARY

Modlitwa za kapłanów i o powołania do Św. Andrzeja Boboli

Pieśni na 24 maja

Litania do św. Andrzeja Boboli

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności