Pokutne Procesje Różańcowe pod patronatem św. Andrzej Boboli.

Nie wystarczy się modlić – tu trzeba pokuty! Ludzie bardzo grzeszą – Jezus jest taki smutny. Ach, żebym mógł Go pocieszyć! Ja tak kocham Jezusa. Nigdy już chyba nie popełnię grzechu. To zbyt okropne!”

(Św. Franciszek Marto, Pastuszek, na krótko przed śmiercią, Fatima, 1919 r.)

Z inicjatywy organizacji i wspólnot skupionych w przedsięwzięciu „Zjednoczeni 2022”, w dniu 13 – 14 maja, wierni z całej Polski połączyli się duchowo podczas modlitwy różańcowej na ulicach wielu miejscowości w Polsce. Dzień 13 maja jest szczególny ze względu na rocznicę pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie oraz cudowne ocalenie św. Jana Pawła II podczas zamachu na jego życie 13 maja 1981 r..

Inicjatywa jest kontynuacją ogólnopolskiego dzieła jednoczenia się na modlitwie podczas pokutno-wynagradzających Procesji Różańcowych. W czasach nasilających się ataków na Kościół Katolicki, szczególnie Kapłanów, katolickie nauczanie i autorytet naszych Świętych, pragniemy nieustannie błagać o Boże Miłosierdzie dla Kościoła i naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli trud i zaangażowali się w naszą wspólna inicjatywę po przez zorganizowanie i promocje wydarzenia.

W dniach 13 lub 14 maja na ulicę wyszli wierni i uczestniczyli w swoich miejscowości i parafii w Procesji Różańcowej. Byliśmy zjednoczeni z naszymi Kapłanami i wiernymi z całej Polski. Wspólnie zanieśli modlitwę i błaganie do Pana naszego Jezusa Chrystusa o Boże Miłosierdzie nad nami. Po raz kolejny z pokorą prosiliśmy Niepokalane Serce Maryi o to, by Polska była coraz piękniejsza przez moralną odnowę naszego Narodu.

W dniu Procesji Różańcowej, została odmówiona również Litania do Św. Andrzeja Boboli oraz Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wierni w parafii, którzy z racji różnych trudności zdrowotnych nie uczestniczyli w Procesjach Różańcowych, trwali na modlitwie w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Również osoby chore i starsze, ofiarowywali swoje cierpienie i łączyli się z nami na modlitwie w swoich domach.

Kontakt

Artur Łukasz

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o Inicjatywach Zjednoczeni 2022?

Zostaw swoje imie i swojego maila!

Newsletter

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności